Švajčiarsky nožík, švajčiarske hodinky, švajčiarska čokoláda…

Švajčiarsky nožík

Sú povestné svojou kvalitou a večnou ostrosťou. Nie len tie veľké kuchynské nože, ale najmä malé vreckové nožíky so známym bielym krížom nájdete po celom svete a ten kto ich vyskúšal, po iných už zväčša nesiahne. Ako pri väčšine kvalitných značiek, aj tu sa objavujú napodobeniny, preto majte na mysli, že nie je krížik ako krížik.

svajciarsky-noziksvajciarske-noze
Kde kúpiť?

Švajčiarska čokoláda

Všetci ju milujeme a niektorí nevedia bez nej existovať. Čokoláda má priaznivé účinky na nás organizmus, ale aj na našu náladu a v spojení so Švajčiarskou kvalitou je táto pochúťka ideálnym spríjemnením dňa. Práve vo Švajčiarsku bola v roku 1875 vynájdená mliečna čokoláda a na tomto mieste má sídlo aj jedna z najznámejších „čokoládových“ značiek Nestlé.

Zaújmavosťou posledných rokov je čokoláda Frauenmond (ženský mesiac), ktorá obsahuje zmes 17-tich bylín a mala by pomáhať ženám prekonať menštruačné bolesti.

svajciarska cokolada

zdroj: Chocolate with love
Švajčiarske hodinky

Určite ste už počuli prirovnanie, že niečo funguje ako švajčiarske hodinky. Tak už asi tušíte, prečo sú ľudia ochotní si priplatiť za túto kvalitu.
Medzi najznámejšie značky hodiniek s prívlastkom „Švajčiarske“ patria Rolex, Cartier, Omega, Longines, Patek Philippe, Tissot, Tag Heuer, Swatch, Breguet…

rolex-swiss swatch-swiss

sponzor: lamour.skBooking.com