Zaujímavosti


Hlavné mesto Švajčiarska – Bern

hlavne mesto Svajciarska - Bern

Hlavným mestom Švajčiarska je Bern. Toto mesto sa nachádza v rovnomennom kantóne na západe krajiny, 20 km od Bernských Álp a leží a rieke Aare. Má 126 600 obyvateľov (2016) a tým je štvrtým najväčším mestom Švajčiarska. Zistite s nami viac o tomto nádhernom meste.

prečítať celé

Švajčiarsky nožík, švajčiarske hodinky, švajčiarska čokoláda…

Výrobky s prívlastkom „Švajčiarsky“ predstavujú kvalitu, spoľahlivosť, dobrú chuť, či spokojnosť s nákupom. Poďte sa s nami pozrieť na tie najznámejšie výrobky z tejto krajiny a možno sa čoskoro ocitnú aj u Vás doma.

prečítať celé

Lyžovačka vo Švajčiarsku

Lyžovanie v Alpách je nezabudnuteľným zážitkom. Ponúkame vám aktuálny prehľad najobľúbenejších a najlepších stredísk, z ktorých je naozaj ťažké si vybrať.

prečítať celé

Švajčiarske Alpy

Väčšinu územia Švajčiarska tvoria Alpy. Náš najkrajší horský klenot Európy má až neskutočne krásnu a čistú prírodu a preto nečudo, že Švajčiarsko je pre turistov krajinou snov. Vyskúšajte nezabudnuteľnú turistiku alebo si vezmite lyže a využite jedno z množstva lyžiarskych stredísk.

prečítať celé

Ubytovanie vo Švajčiarsku

Chystáte sa na dovolenku a hľadáte tú najlepšiu variantu kde sa ubytovať? Švajčiarsko ponúka množstvo zaujímavých možností, ktoré sa vedia prispôsobiť vašim požiadavkám aj finančnej situácii.

prečítať celé

Čo navštíviť vo Švajčiarsku

Čo vidieť a čo navštíviť vo Švajčiarsku sme pre Vás zozbierali do nasledujúceho článku.

prečítať celé


Booking.com